Jak używać VPN

Chcesz skorzystać z VPN-a, ale boisz się, czy sobie poradzisz z jego obsługą? Śpieszymy z pomocą. Jeżeli wciąż nie wiesz, jak używać VPN, to zaraz się tego dowiesz… i to na przykładzie!

 

Usługi VPN potrafią być bardzo różne. Niektóre faktycznie wymagają nieco wiedzy, aby w ogóle je uruchomić, ale idealnym rozwiązaniem jest taka aplikacja, która wymaga minimum wysiłku z Twojej strony. Z pewnością nie chcesz przechodzić przez niezliczoną ilość kroków i konfiguracji, aby zmienić swój adres IP.

 

Pamiętaj o tym wybierając swojego dostawcę usługi VPN – jego aplikacja ma być prosta w użytkowaniu.

 

Łatwa instalacja i prosta obsługa – czy to możliwe?

 

Za przykład właśnie takiej wzorowej aplikacji posłuży nam Twój VPN. Co trzeba zrobić, żeby ją zainstalować i połączyć się z serwerem? Śpieszę z wyjaśnieniem.

 

Na początek przechodzimy na stronę instalacji i pobieramy odpowiedni plik. Jeżeli korzystamy ze smartfona lub tabletu – aplikację można pobrać ze sklepu z aplikacjami. Otwieramy pobrany plik i tak naprawdę nie musimy zbyt wiele robić. Kreator instalacji odwali za nas praktycznie całą brudną robotę. Po paru chwilach aplikacja jest gotowa do uruchomienia.

 

 

Tutaj warto wyróżnić Twój VPN za prostotę interfejsu i użytkowania. Naszym oczom ukazuje się bardzo proste okienko do logowania, gdzie należy wpisać swój email oraz otrzymane (po złożeniu zamówienia) hasło. Po wpisaniu tych danych klikamy tylko na duży przycisk z napisem „Połącz” i za dosłownie kilka sekund aplikacja wyświetli komunikat o tym, że połączyła się z serwerem.

 

VPN dla każdego

 

Jak sami widzicie, korzystanie z VPN-a to bajecznie łatwa sprawa, ale tylko pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedniego dostawcę. Nie każda aplikacja jest tak prosta jak Twój VPN, dlatego warto sprawdzić, na co się piszemy. Technologia powinna być przystępna dla każdego i zdecydowanie nie powinna wymagać specjalistycznej wiedzy. Szczególnie w przypadku tak przydatnego narzędzia, które swoim działaniem daje nam nie tylko bezpieczeństwo, ale również szereg innych korzyści.