Jak rozpoznać bezpieczny VPN

Prawdopodobnie wiesz już (z naszej strony lub artykułów), czym jest VPN. Jeżeli nie, to krótko chciałem przypomnieć. Jest to wirtualna sieć prywatna, czyli prościej mówiąc aplikacja zmieniająca adres IP Twojego urządzenia oraz, w związku z tym, pozorną jego lokalizację.

 

Istotną kwestią korzystania z tego typu aplikacji jest oczywiście bezpieczeństwo. Dobry i bezpieczny VPN oferuje Twojej sieci dodatkową warstwą ochrony. Dzięki temu Twoja tożsamość, dane i prywatność nie zostanie naruszona przez nieuprawnione do tego osoby.

 

Jak VPN zabezpiecza moją sieć?

 

Kiedy korzystasz z programu typu VPN, cały Twój ruch sieciowy, a co za tym idzie cała aktywność w Internecie, jest kierowana przez serwer dostawcy VPN, którego wybrałeś. Dzięki temu żadna strona ani osoba nie może poznać Twojego prawdziwego adresu urządzenia oraz lokalizacji. W świecie, gdzie wszystkie prywatne dane są na wagę złota, jest to doskonała ochrona, ponieważ praktycznie wszystkie strony zbierają o Tobie informacje. Zwykle robią to, aby dostosowywać reklamy do Twoich zainteresowań, jednak coraz częściej zdarza się, że te dane stają się towarem handlowym.

 

 

Z pewnością nie chcesz, żeby Twoje dane trafiły w niepowołane ręce. W związku z tym warto zainwestować w dobry i bezpieczny VPN.

 

Co wyróżnia bezpieczny VPN na tle innych?

 

Rynek aplikacji VPN jest naprawdę ogromny i ciężko jest zdecydować się na konkretną opcję. Czasami pomagają recenzje, ale niestety w wielu przypadkach są one po prostu sponsorowaną reklamą. Jak znaleźć prawdziwie bezpieczny VPN? Przede wszystkim wybierz dostawcę, który wzbudza Twoje zaufanie i oferuje darmowy okres próbny. Weźmy za przykład Twój VPN, który do każdego planu subskrypcji dorzuca kilka dni testowych zupełnie za darmo. Dzięki temu można taką usługę przetestować i sprawdzić, czy faktycznie korzysta z szybkich i stabilnych serwerów.

 

Ponadto, pamiętaj, żeby zawsze wybierać VPN od sprawdzonych i zarejestrowanych firm – nigdy nie pobieraj VPN-ów z podejrzanych stron, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może wtedy śledzić Twoją aktywność.