Darmowy VPN – dlaczego nie warto go używać

Wyszukując hasło VPN w Internecie trafimy na tysiące wyników. Obecnie mnóstwo firm oferuje tego typu aplikacje, jednak nie wszystkie są one takie same. Mało tego, nie wszystkie są w ogóle warte pobierania i instalowania.

 

Bez wątpienia najbardziej kuszące są te strony, które oferują darmowy VPN. Wiadomo, nikt nie lubi wydawać pieniędzy, a szczególnie wydawać ich na coś, czego nie da się dotknąć. Czy jednak na pewno warto z takiej oferty skorzystać? Oczywiście, zaoszczędzenie pieniędzy to świetna opcja, ale co z bezpieczeństwem?

 

Wady, które posiada darmowy VPN

 

Korzystając z aplikacji VPN z pewnością liczysz na to, że zabezpieczy ona Twoje połączenie oraz ukryje Twoją aktywność przed śledzeniem ze strony różnych usług. Jeżeli wybierzesz darmowy VPN, to prawdopodobnie tak się stanie, ale wiąże się to z innym ryzykiem. Twoje połączenie będzie przechodziło przez niewiadomego pochodzenia, niezabezpieczone serwery, przez co każdy, kto ma (lub uzyskał) do niego dostęp, będzie mógł zobaczyć nie tylko Twoją aktywność, ale też Twój prawdziwy adres i lokalizację.

 

Oprócz tego, darmowy VPN przeważnie będzie korzystał z bardzo wolnych, niskiej jakości serwerów. W związku z tym, prędkość Twojego łącza drastycznie spadnie i jeżeli będziesz chciał przeglądać jakieś strony lub coś obejrzeć, będziesz musiał się liczyć z bardzo długim czasem ładowania, co z pewnością zepsuje całą zabawę.

 

Czy warto w takim razie zapłacić?

 

Płatne usługi VPN mają tę przewagę, że zwykle korzystają z bezpiecznych i szybkich serwerów. Jest tak na pewno w przypadku Twój VPN. Ta firma oferuje serwery, które posiadają militarne szyfrowanie i są niezwykle szybkie. Prędkość Twojego łącza zostanie na takim samym poziomie, jak była przed połączeniem z serwerem VPN. Mało tego, jest to jedyna firma, która stale monitoruje wszystkie adres IP, żeby zapewnić dostęp do kluczowych polskich treści, więc nie tylko zyskujesz dodatkową warstwę bezpieczeństwa, ale też możesz cieszyć się polską telewizją za granicą.