Co to jest VPN?

Na pewno wiele osób, które trafiają na stronę Twój VPN zastanawia się, co to jest VPN. W tym krótkim artykule odpowiemy na to pytanie i opiszemy temat bardziej szczegółowo.

 

Warto zacząć od rozwinięcia skrótu VPN, który oznacza po prostu Virtal Private Network (wirtualna sieć prywatna). Mówiąc prostszymi, bardziej zrozumiałymi słowami, jest to swego rodzaju tunel, przez który kierowany jest cały ruch sieciowy Twojego urządzenia. Jednym z efektów takiego działania jest zmiana adresu IP oraz, co za tym idzie, pozornej lokalizacji.

 

Użyjmy prostego przykładu. Załóżmy, że jesteś na obecną chwilę w Wielkiej Brytanii, ale chcesz, żeby Twoje połączenie internetowe wyglądało tak, jakbyś znajdował się w Polsce. Dzięki połączeniu poprzez VPN jest to możliwe, ponieważ cały Twój ruch i aktywność w sieci zostanie przekierowana przez serwer usługi, którą wybrałeś.

 

Po co w ogóle używać czegoś takiego jak VPN?

 

Korzystanie z VPN-a ma szereg zalet. Jego działanie może i jest bardzo proste, ale również niezwykle korzystne dla naszej sieci. Przede wszystkim poprawia to nasze bezpieczeństwo poprzez ukrycie naszej prawdziwej tożsamości w Internecie. Jak już wspomniałem – cała Twoja aktywność w sieci kierowana jest przez serwery VPN-a, więc różne usługi czy strony nie mogą Cię namierzyć. W dzisiejszych czasach zachowanie prywatności jest niezwykle trudne, ale na szczęście możemy liczyć na różne zabezpieczenia i usługi VPN.

 

Jaki VPN wybrać

 

Skoro wiesz już, co to jest VPN i być może jesteś zdecydowany, aby z niego korzystać, z pewnością zastanawiasz się, czym kierować się przy wyborze usługi. Sama atrakcyjna cena to za mało. Wybrana przez Ciebie firma musi mieć bezpieczne i szybkie serwery oraz monitorować ich jakość. Inaczej wyrzucasz pieniądze w błoto. Na tle konkurencji wyróżnia się oczywiście Twój VPN, który daje gwarancję jakości. Korzystająca z tej aplikacji, Twoje połączenie będzie w pełni zabezpieczone, a Ty będziesz mógł w spokoju surfować po sieci bez ograniczeń.